Mar 13

Anonymný a bezpečný internet

stiahnuť (2)Prepáčte, na článku momentálne pracujeme!

Mar 13

Nahrávanie hovorov – načo?

Nahrávanie telefonických hovorovPrepáčte, na článku momentálne pracujeme!

Mar 10

Prečo obmieňať anonymné SIM

neregistrované sim karty treba obmieňať

Prečo treba pravidelne neregistrované SIM meniť?

Dobre vedieť:

Ak chcete mať zaručenú anonymitu pri volaní a surfovaní na nete, tak doporučujeme SIM karty obmieňať cca každý mesiac. Týmto procesom obmieňania SIM kariet zabraňujeme, aby  vás odpočúvací  systém nezaznamenal podľa hlasového senzora.  Ten pre lepšie vysvetlenie pracuje na báze napr. ako  odtlačok prstov. Každý hlas človeka má svoje osobitné vibrácie podľa ktorých vás odpočúvací senzor do 1 mesiaca vyhľadá.


Je tu ešte jedna dobrá rada, ak chcete mať úplnú istotu pri volaní, odporučte naše anonymné SIM karty aj ľudom, ktorým budete s týmito SIM kartami do budúcna volať.


Pri  surfovaní na internete vás hlasový senzor odpočúvania nemusí zaujímať, ale ak chcete ostať úplne anonymný, tak nedoporučujeme  navštevovať vaše už vytvorené účty na sociálnych sieťach ani e-mailové schránky, pretože tie boli vytvorené ako to býva zvykom pod vašou IP adresou figurujúcou pod vaším menom alebo vašou firmou. Takže po navštívení  takýchto stránok budete už ľahkou korisťou pre odhalenie vašej anonymity.

Mar 10

Prečo používať anonymné SIM karty


Anonymné telefonovanie a surfovanie po internetePrečo tvrdíme že treba používať anonymné SIM karty na telefonovanie a pripojenie k internetu?

A prečo nie ?

Viete že na Slovensku ste do roku 2008 pri kúpe štartovacieho balíka sim kariet nemuseli predložiť občiansky preukaz u žiadneho vtedajšieho operátora?


Nastáva tu otázka, prečo?

Slovenska legislatíva od roku 2008 neumožňuje voľne predávať štartovacie balíky zo SIM kartami ako je to bežné v ostaných štátoch EU (napr. v Českej republike alebo vo Veľkej Británii) a stále ostáva otázka, prečo?


Kto alebo prečo potrebuje na Slovensku viest databázu klientov, ktorí majú zakúpenú SIM kartu, ktorá nie je viazaná paušálom? Odpoveď je jasná. Ministerstvo vnútra potrebuje mať ľahší prístup k odpočúvaniu  a zároveň k odhaľovaniu trestných činov (často len výhovorka) a zároveň Slovenskí mobilní operátori  majú databázu telefónnych čísiel, ktoré nelegálne poskytujú za nemalé finančne odmeny rôznym nebankovým subjektom a ďalšim firmám na ich reklamné účely.


V tomto prípade čo pre nás znamená slovo demokracia, keď nemáme právo ani na anonymné telefonovanie či surfovanie po nete? Stále viac si uvedomujeme a hlavne ľudia v strednom veku a starší, že sme sa preniesli do doby novodobého komunizmu, keď sme boli takmer všetci ostro sledovaní, odpočúvaní a prenasledovaní. Máme síce voľný pohyb takmer po celom svete, máme slobodu vierovyznania a môžme aj kľudne súkromne podnikať a zarábať peniaze, ale prečo by mohol niekto zneužívať odpočúvanie bezúhonného obyvateľstva a získavať informácie napríklad o našom podnikaní alebo o našich bežných denných potrebách? Prečo ostatné krajiny v EU kde sú SIM karty volne predajné bez legitimácie, sa vedia s týmto problémom vysporiadať?


To je Slovensko ako sa vraví u nás. Sme krajina ktorá si neustále všetko len stažuje a namiesto riešenia problémov si všetko len viac komplikujeme a trpia tým slušný ľudia.

Nov 20

Registrácia SIM kariet. Prečo?

stiahnuť (1)U každého mobilného operátora si môžete vybrať využívanie služieb paušálom na faktúru alebo na predplatenú kartu. V druhom prípade ale nemôžete telefonovať skôr, ako si SIM kartu zaregistrujete na svoje meno alebo firmu. Hoci si SIM kartu s úvodným kreditom môžete kúpiť u predajcu operátora alebo v ktoromkoľvek supermarkete, až do registrácie ju nemôžete využívať.


Prečo je registrácia s občianskym preukazom na Slovensku potrebná?

Napríklad v Českej republike si môžete kúpiť SIM kartu na predplatenku, vložiť do akéhokoľvek mobilu a môžete začať telefonovať či prijímať hovory a SMS. A sú aj ďalšie krajiny nielen v Európe, kde je to možné.  Len na Slovensku nie.  Prečo?
Oficiálne kvôli bezpečnosti. Ale bezpečnosti čoho? Bezpečnosti cestnej premávky? Bezpečnosti cyklistov alebo detí predškolského veku? Či bezpečnosti potravín na pultoch predajní? Čoho sa bojí(me) a kto vlastne? Vraj ako prevencia kriminálnych činov. Po odpočúvaní (zákonne povolenom) telefonických hovorov, môže polícia zakročiť voči konkrétnemu človeku.


DRUHÁ STRANA MINCE POVINNEJ REGISTRÁCIE

“Dobrý deň, hovorím správne s pánom Kováčom? Jánom Kováčom?” Iste ste aj Vy prijali hovor, ktorý sa začínal takto nejako. Odkiaľ nejaký cudzí človek vie presne, s kým hovorí? Nikdy ste ho nestretli, nikdy ste mu netelefonovali a zrazu vás osloví menom? Vizitky nemáte, na webe ste svoje nové mobilné číslo nezverejňovali a tento človek Vás pozná a chce vám niečo predať.


Vaše nové mobilné číslo je spárované s Vašim menom z občianskeho preukazu od čias, kedy ste si SIM kartu kúpili a u operátora podľa zákona registrovali. Aby vás ľahšie chytili, keď po vykradnutí stánku s párkami zavoláte kamošom, aby si prišli tiež napchať brucho.


Zatiaľ vás ale dostali telefonickí predajcovia.

Ale ako je to možné? Kde sa dostali k telefónnemu číslu, ktoré ešte nemá ani Vaša frajerka? Asi tak, ako sa na Slovensku môže stať, že zo štátneho úradu “unikne” kompletná databáza občianskych preukazov a firma, ktorá ju kúpi, sa nemusí báť nijakého trestu. Asi tak, ako sa môže stať, že sa na internete “potuluje” databáza telefónnych čísiel všetkých mobilných operátorov a nikomu sa nič nestalo.


Ktosi raz povedal, že zákony píšu bohatí pre bohatých. A tak to vyzerá, že povinná registrácia SIM kariet mobilných operátorov slúži tomu, aby vás obchodníci mohli adresne otravovať a zarábať na vás.  Vitajte v slobodnej krajine neobmedzených možností.