«

»

Mar 10

Prečo používať anonymné SIM karty


Anonymné telefonovanie a surfovanie po internetePrečo tvrdíme že treba používať anonymné SIM karty na telefonovanie a pripojenie k internetu?

A prečo nie ?

Viete že na Slovensku ste do roku 2008 pri kúpe štartovacieho balíka sim kariet nemuseli predložiť občiansky preukaz u žiadneho vtedajšieho operátora?


Nastáva tu otázka, prečo?

Slovenska legislatíva od roku 2008 neumožňuje voľne predávať štartovacie balíky zo SIM kartami ako je to bežné v ostaných štátoch EU (napr. v Českej republike alebo vo Veľkej Británii) a stále ostáva otázka, prečo?


Kto alebo prečo potrebuje na Slovensku viest databázu klientov, ktorí majú zakúpenú SIM kartu, ktorá nie je viazaná paušálom? Odpoveď je jasná. Ministerstvo vnútra potrebuje mať ľahší prístup k odpočúvaniu  a zároveň k odhaľovaniu trestných činov (často len výhovorka) a zároveň Slovenskí mobilní operátori  majú databázu telefónnych čísiel, ktoré nelegálne poskytujú za nemalé finančne odmeny rôznym nebankovým subjektom a ďalšim firmám na ich reklamné účely.


V tomto prípade čo pre nás znamená slovo demokracia, keď nemáme právo ani na anonymné telefonovanie či surfovanie po nete? Stále viac si uvedomujeme a hlavne ľudia v strednom veku a starší, že sme sa preniesli do doby novodobého komunizmu, keď sme boli takmer všetci ostro sledovaní, odpočúvaní a prenasledovaní. Máme síce voľný pohyb takmer po celom svete, máme slobodu vierovyznania a môžme aj kľudne súkromne podnikať a zarábať peniaze, ale prečo by mohol niekto zneužívať odpočúvanie bezúhonného obyvateľstva a získavať informácie napríklad o našom podnikaní alebo o našich bežných denných potrebách? Prečo ostatné krajiny v EU kde sú SIM karty volne predajné bez legitimácie, sa vedia s týmto problémom vysporiadať?


To je Slovensko ako sa vraví u nás. Sme krajina ktorá si neustále všetko len stažuje a namiesto riešenia problémov si všetko len viac komplikujeme a trpia tým slušný ľudia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *